Widget Image
The Czechoslovak Talks je projekt zachycující životní příběhy československých krajanů ve světě. Příběhy osobních vzestupů i pádů, příležitostí i překážek a hlavně životních zkušeností, které tímto zachováváme pro další generace.

 

Sledujte nás

Kdo jsme

V roce 2016 vznikl projekt The Czechoslovak Talks pod hlavičkou Nadačního fondu Dotek. Tento nadační fond se již od roku 2008 zabývá aktivitami podporujícími rozvoj vztahů mezi Čechy a Slováky žijícími v zahraničí a institucemi v České a Slovenské republice. Celá řada setkání s československými krajany byla doprovázena vyprávěním jejich životních příběhů, které by rozhodně neměly být zapomenuty. Rozhodli jsme se tedy vytvořit samostatný projekt, který bude tyto příběhy zaznamenávat.

Cíle projektu

Námi sebrané paměti by měly být inspirací i životním ponaučením hlavně pro budoucí generace. Hlavním posláním projektu The Czechoslovak Talks je zachovat životní příběhy československých krajanů ve světě. Tato vyprávění by měla být zpracována povídkovou formou a vydána v samostatné publikaci.

Koordinátor projektu

Martin Nekola
+420 728 254 139
m.nekola@czechoslovaktalks.com

Partneři projektu

Mapa příběhů


Svět

Pokroky v projektu