Widget Image
The Czechoslovak Talks je projekt zachycující životní příběhy československých krajanů ve světě. Příběhy osobních vzestupů i pádů, příležitostí i překážek a hlavně životních zkušeností, které tímto zachováváme pro další generace.

 

Sledujte nás

Žijete v zahraničí, ale pocházíte z Československa, České republiky nebo ze Slovenska?

Máte Vy nebo někdo z Vašeho okolí zajímavý životní příběh, který by neměl být zapomenut?

Přidejte se k The Czechoslovak Talks.

Váš příběh nebude zapomenut

V roce 2016 vznikl projekt The Czechoslovak Talks pod hlavičkou Nadačního fondu Dotek. Tento nadační fond se již od roku 2008 zabývá aktivitami podporujícími rozvoj vztahů mezi Čechy a Slováky žijícími v zahraničí a institucemi v České a Slovenské republice.

 Celá řada setkání s československými krajany byla doprovázena vyprávěním jejich životních příběhů, které by rozhodně neměly být zapomenuty. Vznikl tedy samostatný projekt, který se zabývá právě jejich zaznamenáním a uchováním pro budoucí generace.

Sbíráme příběhy rodinných osudů, osobních vzestupů i pádů, příležitostí, překážek a hlavně životních zkušeností. Tyto příběhy budeme postupně zveřejňovat na těchto stránkách. Vybrané příběhy budou zpracovány pro další formy publikace.

Můj příběh

Záznam o životním příběhu

Pokud Vás náš projekt oslovil, najděte si prosím chvíli čas a vyplňte náš dotazník, který následně zpracujeme do formy krátkého příběhu a uveřejníme na těchto stránkách.

Záznam o životním příběhu můžete vyplnit:

  • elektronicky (viz níže)
  • stahovat ZDE ve formátu PDF a následně zaslat na e-mail info@czechoslovaktalks.com
  • stahovat ZDE ve formátu PDF a následně zaslat na adresu:
    Pobřežní 6/58, 186 00 Praha 8 – Karlín, Česká republika
    Na obálku prosím napište poznámku „The Czechoslovak Talks“

V případě problému s vyplněním záznamu o životním příběhu, prosím, kontaktujte koordinátora projektu Martina Nekolu na e-mailové adrese info@czechoslovaktalks.com nebo na telefonních číslech: +420 728 254 139 pro Českou republiku nebo na +1 (415) 418-7690 pro Spojené státy americké.

[contact-form-7 id=“2864″ html_class=“cf7_custom_style_3″]